Czego potrzeba, żeby otworzyć zakład szklarski?

Worker in glazier's workshop or glass warehouse handling glass

Dawniej do zastania szklarzem wystarczyły sprawne ręce i kilka podstawowych narzędzi do cięcia szkła, dzisiaj profesjonalne zakłady szklarskie korzystają z wielu maszyn i narzędzi, obrabiających szkło z komputerową precyzją.

Wyposażenie zakładu szklarskiego w podstawowe maszyny i narzędzia to koszt ok. 25 tys. złotych(np. maszyny do obróbki szkła płaskiego: frezarka prostoliniowa, krawędziarka, wiertarki do szkła, myjka do szkła, piaskarka; narzędzia do obróbki szkła: cyrkiel do szkła, łamak do szkła grubego, wiertła i noże do szkła, przyssawki). Do tego dochodzą jeszcze koszt wynajęcia lokalu i auta z przyczepą przystosowaną do przewozu szyb.

Jeżeli nasz zakład otwieramy w mniej więcej 50-tysięcznym mieście, gdzie konkurencja jest nieduża, szklarz może zarobić od 7-10 tys. miesięcznie. Na początku działalności zazwyczaj zakłady szklarskie to firmy  jedno lub dwuosobowe. W miarę zwiększania ilości zleceń, zatrudniani są kolejni pracownicy.

Przy otwieraniu zakładu szklarskiego, trzeba pamiętać, że dla klientów ważny jest przede wszystkim sposób łatwości dotarcia do szklarza. Ułatwią to widoczne reklamy i strona internetowa z kontaktem telefonicznym i mailowym. Warto na stronie umieścić kilka wykonanych przez nas zleceń, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Drugą ważną rzeczą jest czas realizacji zleceń. Dzisiejszy klient jest niecierpliwy, dlatego wymaga, żeby czas oczekiwania na montaż był jak najkrótszy(przeciętnie jest to ok. 10 dni). Zamówienie musi być też zrealizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem prac, dlatego lepiej unikać podawania błyskawicznego terminu usługi, którego nie będziemy wstanie dotrzymać.

Pietrowski. Zakład szklarski

ul. Grunwaldzka 65

84-230 Rumia

Tel.: (58) 671 04 85

kom. 791 965 674

Tel./fax: (58) 679 62 63