Czy warto zabudować balkon w bloku

Chcąc zyskać dodatkową powierzchnię, część mieszkańców bloków decyduje się na zabudowę swoich balkonów. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane przy małych metrażach, jednak nie tylko. Sprawdź, kiedy jeszcze warto uczynić z loggii przytulny kącik i jak to zrobić.

Jakie są zalety zabudowanego balkonu?

Niewątpliwie główną zaletą zabudowania balkonu szkłem jest zyskanie dodatkowej przestrzeni, którą możesz wykorzystać w zależności od swoich potrzeb. Jeśli brakuje ci miejsca w mieszkaniu na przechowywanie większych sprzętów, zabudowany balkon będzie idealny do składowania rowerów czy zabawek. Jeśli metraż twojego mieszkania jest mały i zaczyna brakować ci miejsca na przechowywanie równych drobiazgów, zrób na balkonie zgrabne, estetyczne szafki. To również doskonałe miejsce na suszenie prania. Jednak nie tylko właściciele kawalerek decydują się na zabudowanie balkonu, może on bowiem stanowić przedłużenie salonu. Rośliny i palmy w połączeniu z wiklinowymi lub ratanowymi meblami wypoczynkowymi stworzą na zabudowanym balkonie przepiękną oranżerię, idealnie nadającą się do wypoczynku. Warto także wspomnieć, że przeszklony balkon to również większe bezpieczeństwo małych dzieci, które mogą się na nim beztrosko bawić. Warto przemyśleć takie rozwiązanie, jeśli okno balkonowe wychodzi na ruchliwą ulicę; zabudowany balkon odrodzi cię od hałasu.

Pamiętaj o wymaganych zezwoleniach!

Bez względu na wielkość balkonu, każdorazowo jego zabudowanie wymaga odpowiedniego pozwolenia od spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty. Przeszklenie balkonu wiąże się bowiem ze zmianą elewacji. Potrzebny będzie projekt prac, z którym trzeba udać się do spółdzielni. Ona przekaże sprawę do urzędu gminy bądź miasta. Jeśli po 30 dniach nie otrzymasz decyzji odmownej, możesz uznać, że pozwolenie zostało wydane. Pamiętaj, że zabudowa balkonu bez zgody oznacza samowolę budowlaną, która jest karalna. Nasza firma wykonuje realizacje zarówno na podstawie gotowych projektów, jak i zgodnie z pomysłami naszych klientów.