Lustra do domu. W ramie czy bez

Odpowiednio dobrane lustro stanowi ważny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Służy nie tylko do przeglądania się w nim, ale pełni również ważną funkcję estetyczną, nadając pomieszczeniom swoistego uroku. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór różnego rodzaju luster, zarówno w ramach, jak i bez. Co warto o nich wiedzieć i kiedy warto zdecydować się na któreś z tych rozwiązań? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Twój wybór ma znaczenie

Mylą się ci, którzy uważają że znalezienie idealnego lustra do domu jest prostym zadaniem. Jak już wcześniej wspomnieliśmy na rynku znaleźć można obecnie bogaty wybór tego typu produktów, co w znacznej mierze utrudnia wybór tego idealnego, pasującego zarówno do wystroju wnętrza, jak i jego całkowitej aranżacji. Klienci wybierają najczęściej lustra w oprawach. Wpływ na takich stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że są one najpowszechniejszym i – co za tym idzie – najłatwiej dostępnym modelem luster. Niemniej warto również kierować swoje poszukiwania w kierunku luster bez ram, które doskonale wkomponowują się w nowoczesne aranżacje.

Lustra w ramie – dla kogo?

Lustra w ramie docenią przede wszystkim osoby będące miłośnikami klasyki. Tego typu produkty doskonale wpiszą się w klimat domów i mieszkań utrzymanych w stylu rustykalnym – pod warunkiem, że rama wykonana będzie z drewna. Warto jednak zaznaczyć że rama, niezależnie od materiału który wykorzystany został do jej produkcji, nada wnętrzu ciężkości. Z tego też powodu wyposażone w nią lustra warto wieszać na mało zdobionych ścianach.

Lustra bez ramy

Lustra bez ram sprawdzą się doskonale przede wszystkim w  małych mieszkaniach oraz domach, które utrzymane zostały w stylu nowoczesnym. Ponieważ nie posiadają obramowania, to optycznie powiększą pomieszczenie oraz nadadzą mu lekkości i świeżości. Tego typu produktów można z powodzeniem użyć zarówno w przedpokojach, salonach, jak i sypialniach.