Lustro do przedpokoju

Lustro w przedpokoju znajduje się chyba w większości mieszkań w Polsce. Zaczyna się je doceniać dopiero wtedy, gdy nagle go zabraknie. Przybiera ono różne formy, w zależności od wielkości przedpokoju i jego aranżacji. Jakie lustro warto wybrać urządzając swój przedpokój?

Lustra-toaletki

Lustra w przedpokoju przypominające toaletki pamiętamy jeszcze z mieszkań naszych babć.  Były wygodne do użytkowania w pozycji siedzącej, pod nimi była zawsze mała półeczka lub stoliczek. Przy lustrze z reguły leżały szczotki, spinki i inne kobiece akcesoria. Panie przed wyjściem z domu przysiadywały jeszcze  przed lustrem i nanosiły ostatnie poprawki do makijażu lub fryzury. Co ciekawe, lustra tego typu można było spotkać nawet w małych przedpokojach, w których dostawienie przed nim krzesełka tylko utrudniało poruszanie się po domu. Jednak gdy lustro nie było używane krzesełko odstawiało się w inne miejsce i wszystko wracało do normy.

Duże lustra

Z czasem jednak panie stwierdziły, że przed wyjściem z domu chciałyby rzucić okiem na całą sylwetkę. Nadeszła era dużych luster w przedpokojach. Te z kolei przyjmowały przeróżne formy. Obecnie często można je spotkać w formie drzwi do szaf wnękowych. Wiele osób zamawia po prostu lustra na wymiar, które przykleja lub wiesza na pustej ścianie. Nawet, gdy nie mieści się na niej lustro o dużej szerokości, zamawiają u szklarza chociażby wysoki „pasek” o szerokości 30cm, który da się wcisnąć w jakiś kąt. Nawet taki pasek daje komfort dokładnego obejrzenia się przed wyjściem z domu. Moda na duże lustra w przedpokojach trwa do dziś. Są nie tylko praktyczne, ale również tworzą wspaniałą aranżację wnętrza. Przedpokoje w blokach są przeważnie małe i ciasne. Lutra powiększają je optycznie i dodają im nowoczesnego wyglądu. Duże lustro bez ramy i dobrze dobrane oświetlenie potrafią zmienić stary przedpokój nie do poznania. Nad lustrem warto powiesić kinkiet z mocniejszą żarówką, by móc korzystać z niego komfortowo i nie psuć sobie wzroku.