Stylowa sala konferencyjna

Sala konferencyjna to jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie. Jest sercem zarówno dużych międzynarodowych korporacji, jak i niewielkich lokalnych przedsiębiorstw. To właśnie w niej podejmowane są ważne decyzje, które nierzadko rzutują na przyszłości spółek oraz ich pracowników. Sala konferencyjna to wizytówka firmy, dlatego warto zadbać, aby urządzona została stylowo, z zachowaniem zasad ergonomii. O czym należy pamiętać podczas jej aranżowania?

Wygodne i funkcjonalne wyposażenie

Pierwszą i najważniejszą zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania sali konferencyjnej, jest ergonomia pracy. Miejsce powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby zapewnić komfort pracownikom i partnerom biznesowym. Warto zadbać, żeby znalazły się w nim wyłącznie niezbędne meble i akcesoria. W centralnym punkcie sali należy umieścić stół. Dobrze, jeżeli jest on wykonany z solidnych materiałów i posiada wbudowane zintegrowane złącza lub przepusty kablowe. Równie ważne są funkcjonalne krzesła biurowe. Podczas ich poszukiwań warto zwrócić uwagę na to, czy są odpowiednio wyprofilowane i czy zapewniają prawidłową postawę ciała podczas siedzenia. Na wyposażeniu sali konferencyjnej powinien znaleźć się także rzutnik oraz ekran, na którym możliwe będzie wyświetlanie filmów szkoleniowych lub prezentacji.

Dodatki i ściany

Ponieważ sala konferencyjna jest najbardziej reprezentatywnym miejscem każdej firmy, to warto zadbać także o jej aspekt wizualny. Wybierając kolor ścian, należy unikać jaskrawych barw, które nie sprzyjają kreatywnemu myśleniu. Idealnie sprawdzą się: biel oraz odcienie beżów i zieleni. Jeżeli pomieszczenie jest małe, to dobrym rozwiązaniem będzie powieszenie eleganckich luster w ramie. Dzięki nim sala będzie sprawiała wrażenie większej i zyska na przytulności. Dobrze również zainwestować w kilka roślin. Umieszczone w designerskich donicach będą stanowiły doskonałą dekorację wnętrza. Warto natomiast zrezygnować z dużej ilości obrazów i zdjęć – tego typu ozdoby utrudniają koncentrację.