Szklane schody w Twoim domu

Szklane balustrady, szklane poręcze, a wreszcie całe schody ze szkła to nowy trend  w nowoczesnym budownictwie. Doskonale pasują do minimalistycznych wnętrz, dodając im lekkości i przestrzenności, dzięki czumu sprawiają wrażenie większych niż są w rzeczywistości. Do szklanych schodów często stosowane są drewniane lub stalowe wykończenia, dodające im wyrafinowania i designerskiego wyglądu.

Szklane panele składają się z kilku warstw hartowanego szkła łączonego specjalną folią zapewniającą komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Łączy się je za pomocą drewnianych lub metalowych elementów montażowych. Kruchość szkła w takich konstrukcjach jest tylko pozorna, ponieważ szklane schody są naprawdę trwałe i nie niszczą się.  Szklane schody wykonywane są w profesjonalnych zakładach szklarskich, na indywidualne zlecenie klienta.

Schody dywanowe

Bardzo popularnym rozwiązaniem są tak zwane schody dywanowe, schody wewnętrzne z balustradą i poręczami wykonanymi z hartowanego szkła. Stopnie wyglądają w nich jakby wychodziły bezpośrednio ze ściany, a całe schody wydają się lewitować w powietrzu. Zaprojektowane  w ten sposób nowoczesne schody stają się dominującym elementem we wnętrzu.

Schody posiadające przezroczyste stopnie i balustrady to rozwiązanie idealnie pasujące do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Zakochują się w nich miłośnicy harmonii i lekkiej formy. Schody ze szkła stosowane są nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach i hotelach.